تبلیغات
جان سینا - نقد و بررسی بازی Red Faction: Guerrillaنقد و بررسی بازی Red Faction: Guerrilla


       Red Faction: Guerrilla
Published by: THQ
Developed by: Volition
 Genre: Third-Person Shooter
Release Date:
US: June 2, 2009
Europe: June 5, 2009
Australia:June 4, 2009
MSRP: $59.99
Score:8.7                                                  


 نقد و بررسی رد فاکشن گوریلا-  پایان کلیشه

 مقدمه :

Red Faction : Guerrilla یک بازی Multi-Platform است که با موتور های Geo-Mod 2.0 , Havok Physics Engine و در نمایشگاه E3 برای اولین بار نمایش خوبی داشت و در حالیکه منتقدان در مورد موفقیت آن تردید داشتند . توانست در اواخر سال ۲۰۰۹ فروش و موفقیت خوبی کسب کند و بیشتر منتقدان امتیاز بالای ۸ را به این بازی داده اند و فروش خوب این بازی گواه موفقیت آن است.

داستان :

بازی RF: Guerrilla در سال 2208 یعنی 50 سال بعد از شماره اول RF و چیزی حدود 45 سال بعد از شماره دوم RF اتفاق می افتد. نیروهای همان (EDF (Earth Defense Force که در شماره اول به عنوان بیگانگان شناخته می شدند در این شماره تغییراتی کرده اند. EDFها انسان ها را دزدیده و آنها را مجبور به کار کردن جهت منافع خود می کنند. می توان گفت که EDFها دشمنان اصلی در نسخه RF: Guerrilla نیز هستند. در این نسخه بازیباز در نقش کاراکتر مردی به نام Alec Mason ایفای نقش می کند. او معمولآ ژاکتی سبز رنگ و نوعی شلوار مخصوص را به تن دارد. او مردی با گذشته ای کاملاً نامعلوم است ولی به طریقی به جنگ با EDFها پرداخته و یکی از ارکان گروه دوباره تشکیل شده ی Red Faction شده است.

 

گرافیک :

 شاهکار Volition فقط کم پلی نیست بلکه گرافیک بازی حیرت آور است محیط Open World بازی به هیچ وجه ساده وتکراری نیست و Red Faction: Guerrilla را با بازی های Open World معمولی مقایسه نکنید .بازی در کره مریخ است و محیط بازی حال و هوای مریخی را دارد که با ساختمانهای مختلف و زیاد که بطور خلاقانه و کاملا حرفه ای و با جزئیات بالا و در عین حال کاملا تخریب پذیر طراحی شده است . محیط بازی بسیار با کیفیت است و در طراحی آن از ابجکت های باکیفیت استفاده شده است یکی از مشخصه های خوب گرافیک دقت در طراحی انفجار است که حیرت آور است . نورپردازی بازی در حد خوبی است خصوصا نور خورشید که حس خوبی به بازیباز میدهد در کل گرافیک شاخصه های مختلفی دارد که در اکثر موارد Red Faction: Guerrilla بخوبی خودنمایی میکند.

گیم پلی :

این بخش بهترین بخش بازی است و این خود Red Faction: Guerrilla  را برجسته کرده است . بازی از دید سوم شخص در محیط باز به اصطلاح Open World و در کره مریخ جریان دارد . همه چیز تخریب پذیر است از خانه ها گرفته تا پل ها سنگر ها ماشین های سنگین و خلاصه خیلی چیز ها و تعدادی ماشین سنگین هم  در بازی وجود دارد که مانند بازی های هم سبک خود کارایی حتی بمراتب بیشتری دارند . انواع اصلحه های مدرن و مبتکرانه آیند که مربوط به حال و هوای فضا هست در طول بازی قابل استفاده است . هوش مصنوعی خوب بازی در محیط تقریبا شلوغ خودنمایی میکند . کیم پلی بازی سریع و در عین حال روان است و این را در طول بازی امتحان خواهید کرد . خلاصه هر چیز خوبی که برای یک بازی پر زد و خورد نیاز دارید در طول بازی خواهید یافت و این گیم پلی جذاب بازی است. 

صداگذاری :

شاهکار سازنده در این بخش هم بسیار موفق بوده صداگذاری پویای بازی حرف های زیادی برای گفتن دارد دوبله عالی بطوری که صدا با لب هماهنگ است و صدا محیط بسیار خلاقانه است و برعکس دیگر بازی ها صدای ناهنجاری را نخواهید شنید اما موسیقی بازی هماسی کار شده است و موسیقی همراه با ریتم بازی تغییر میکند و خلاصه صداگذاری در حد و اندازه یک بازی با کیفیت است. 

نتیجه گیری :

Red Faction: Guerrilla یک بازی بسیار با کیفییت و جذاب سال ۲۰۰۹ است که محیط  Open World  فیزیک عالی محیط شامل تخریب پذیری بالا و گرافیک عالی چیزی نیست که در هر بازی آن را یافت به هرحال با وجود جذابیت بازی برای من نظر نهایی باشماست.!

سیستم مورد نیاز بازی :

Minimum:

* OS: Windows XP / Vista
* CPU: 2.0 GHz Dual-Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2)
* Memory: 1 GB RAM / 15 GB of Hard Drive space
* Video Card: 128 MB 3D Video Card w/Shader Model 3.0 Support (Nvidia GeForce 7600/ATI Radeon X1300)

Recommended:

* OS: Windows Vista® for DirectX 10 * CPU: 3.2 GHz Dual-Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2) * Memory: 2 GB RAM / 15 GB of Hard Drive space * Video Card: 256 MB 3D Video Card w/Shader Model 3.0 Support (Nvidia GeForce 8800/ATI Radeon HD3850)  نوشته شده در دوشنبه 27 مهر 1388 ساعت 10:12 ب.ظ توسط آرش علایی
      پیام ( ) | | لینک ثابت


This Template designed by ParsTheme , Copyright © 2006 all rights reserved